lll
kkk

Petycja o zwiększenie stawki minimalnej dla wychowawców

Drodzy wychowawcy

Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod petycją, która ma na celu ustalenie stawki minimalnej dla wychowawców kolonijnych. Zgodnie z polskim prawem, aby tą petycję ujrzał Sejm Rzeczypospolitej Polskiej musi podpisać 100 tysięcy osób. Tak, to dużo, nawet bardzo dużo, ale nie jest to niemożliwe, by taką liczbę podpisów uzbierać. Jest nas na portalu ponad 3 tysiące osób. Gdyby każda osoba zarejestrowana na wychowawcy.pl poprosiła 30 osób z grona swoich znajomych to 100 tysięcy mamy w moment. Złożenie podpisu jest bardzo proste. Wystarczy wejść w link podany niżej, wpisać swoje Imię, Nazwisko, Adres i e-mail i kliknąć PODPISAĆ. W kodzie pocztowym NIE WPISUJ KRESKI!!! Trwa to 10 sekund. Czy nam się uda? Wierzę, że tak. Pojedynczo nic nie osiągniemy, ale wspólnie możemy zdziałać naprawdę dużo. PAMIĘTAJ TEŻ, ABY KLIKNĄĆ W NIEBIESKI LINK, KTÓRY PRZYJDZIE NA MAILA.

 

Nie pozwalajmy sobie na to, że będziemy nadal pracować za 300 zł/10 dni jak oferują niektóre biura. Mam dość umieszczania ofert za takie pieniądze i jest mi naprawdę źle, gdy pracownicy biur mnie o to proszą. Godna stawka dla wychowawcy kolonijnego, który opuszcza swój dom, swoich bliskich czasem na całe wakacje to 150 zł/dzień i o taką stawkę będziemy walczyć. Akcja będzie trwała rok, czyli do następnych wakacji. Wierzę w Wasze zaangażowanie.

Pozdrawiam

Administrator portalu wychowawcy.pl

 

LINK DO PETYCJI

Komentarze

Maciej napisał(a):
Pomysł całkowicie nietrafiony. Rozumiem i szanuję dobry intencje, ale podpisy pod petycją do Sejmu zbiera się na formularzach papierowych. No i nie rozumiem jej celu. Stawki dla wychowawców prezentowane na tym portalu są w zdecydowanej większości niezgodne z obecnym prawem. Nie tylko stawki zresztą, ale rodzaje umów. Wychowawca nie może pracować na podstawie umowy o dzieło. Każdy sąd to potwierdzi. Co zatem robić? Zamiast umieszczać tutaj te żenujące oferty biur należy przesyłać je do Państwowej Inspekcji Pracy, z prośbą o kontrolę tych pseudopracodawców. PIP na tej podstawie wszczyna kontolę i karze mandatami. Sam tak zrobiłem już kilkakrotnie i gdyby większość z nas tak zrobiła, to warunki pracy wychowawców ucywilizowałyby się w Polsce w jeden sezon! Pozdrawiam!
Tom napisał(a):
Maciej idź kopać rowy !
Maciej napisał(a):
Tom, zabłysnąłeś głębią przekazu. Z takim intelektem nadajesz się niewatpliwie do tego, by opiekować się dziećmi. Ja tymczasem pomacham szpadlem!
Kacper napisał(a):
A może zamiast cisnąć pracodawcę wyższą stawką, co nieuchronnie spowoduje że podwyższą się ceny dla klientów przez co mogę w kolejnym sezonie pracy w ogóle nie dostać bo jeszcze więcej rodziców nie będzie stać na kolonie -> obniżyć klin podatkowy czyli różnicę pomiędzy tym co pracodawca na mnie wydaje a tym co dostaję do kieszeni. Jeżeli państwo tak się o mnie troszczy że jest gotowe wydawać prawa mnie chroniące, niech lepiej zrzeknie się części pieniędzy z których mnie ograbia- taką petycję podpiszę i na tym skorzystają wszyscy. Kolejny zamordyzm- NIE POPIERAM!
Monika napisał(a):
POPIERAM petycję. Lepiej działać a nie wiecznie narzekać.
Iwona napisał(a):
Wychwawca powinien pracowac na umowe o prace lub stawke godzinowa!!!!
Sylwia 9 napisał(a):
Petycja to ciekawa inicjatywa. Szkoda że wychowawcy słabo zainteresowali się tematem, małymi kroczkami można osiągnąć cel ;)
baby 1 napisał(a):
czemu tak mało płacą? przecież pobyt wychowawcy nic nie kosztuje tzw. organizatora. Pobyt i wyżywienie Wychowawcy pokrywa ośrodek w którym jest kolonia - 15 dzieci = wychowawca gratis.
Jacek napisał(a):
Wystarczy przecież nie podejmować zatrudnienia na takich warunkach skoro nikomu nie odpowiadają. Przy braku rąk do pracy stawki wzrosną automatycznie. Proste - logiczne - naturalne.
Pawełek napisał(a):
Oj tam, Oj tam. Kasa nie jest w życiu najważniejsza

Strona: 1 2

Imię:

Treść:

2 plus 3 =

Szukam pracy

Wojciech Buda szuka pracy.
"Trener kompetencji miękkich i społecznych. Licen..."
Adam Gałkowski szuka pracy.
"-Trener piłki nożnej UEFA B od 2018r. -Licencj..."
Michał Makles szuka pracy.
"Jestem studentem 3 roku Pedagogiki specjalnej. Na ..."

Nasi partnerzy:

Strona główna | Współpraca

Copyright © doneta.pl