lll
kkk

9 powodów, dla których warto wybrać studia za granicą

Studia za granicą, choć stanowią kuszące rozwiązanie dla młodych osób, często też napawają obawami. Przedstawiamy 9 powodów, dla których mimo wszystko warto przełamać opory i zdecydować się na kontynuację nauki poza krajem.

1. Praktyczne doświadczenie podczas studiów

Jeśli marzysz o tym, by Twoje zajęcia skupiały się w dużej mierze na praktyce, to studia za granicą będą zdecydowanie dobrym wyborem. Jedną z tamtejszych metod nauczania jest PBL, czyli Problem-Based Learning. Styl ten ma zmusić studentów do wychodzenia poza schematy, a także nauczyć ich samodzielnego, krytycznego myślenia. Zakłada również dużą ilość pracy grupowej, w której nauczysz się działać zarówno na stanowisku lidera, jak i osoby wspierającej grupę „od wewnątrz”.

 

2. Znajomi rozsiani po całym świecie

Podczas studiów poznasz ludzi z całego globu. Takie przyjaźnie mogą trwać przez kolejne lata, a wy będziecie mogli się odwiedzać w najciekawszych i najróżniejszych miejscach kuli ziemskiej.

3. Zdobywanie wiedzy od specjalistów w swoich dziedzinach

Wykładowcy na zagranicznych uczelniach są nie tylko wykładającymi teoretykami, ale też praktykami wykorzystującymi swoją wiedzę na co dzień. Dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, często pracując też na przykładach z własnego życia.

4. Bardzo dobre wyjście na rynek pracy

Dyplom z uczelni zagranicznych jest bardziej ceniony przez przyszłych pracodawców. W pewien sposób zapewnia, że podczas studiów zdobyłeś lub zdobyłaś doświadczenie potrzebne do codziennej pracy, zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Studia za granicą dają możliwość uczestniczenia w stażach w korporacjach współpracujących z uniwersytetem lub mniejszych, lokalnych firmach. Liczne oferty kursów i praktyk znajdziesz na targach pracy regularnie organizowanych na kampusach studenckich. Musisz tylko skorzystać.

5. Nauka języka

Mając codziennie kontakt z obcą mową na wykładach, zaczniesz posługiwać się nią naturalnie i bez żadnego problemu. Brak bariery językowej to ogromny plus w późniejszej pracy. Jeśli będziesz studiować w kraju nieanglojęzycznym, warto poznać, chociaż w podstawowym stopniu, język kraju, w którym rozpoczniesz studia. Przyda się nie tylko w życiu codziennym, zdobyciu dodatkowej pracy jeszcze podczas studiów, ale dodatkowo będzie dobrze wyglądać w Twoim CV. Im więcej języków – tym lepiej.

6. Luźne podejście wykładowców do studenta

Prowadzący zajęcia na uczelniach w UK, Danii, Holandii, USA i innych krajach słyną z tego, że mają bardzo przyjazne, luźne i niezwykle pomocne nastawienie. W większości przypadków studenci są z nimi na „ty”, a na koniec zajęć można umówić się na grupowe wyjście do baru w profesorem. Wielu uczniów i absolwentów przyznaje, że już w pierwszych tygodniach pozbywają się obaw przed zadawaniem pytań czy uczestniczeniem w dyskusjach i podkreślają, że to właśnie zasługa otwartości nauczycieli.

7. Nowoczesne wyposażenie uczelni

Placówki dokładają starań, aby studenci mieli dostęp do innowacyjnego sprzętu używanego na zajęciach. Dzięki temu jeszcze lepiej moga przygotować młodych do wejścia na rynek pracy i zapewnić im pełnię praktycznych osiągnięć. Podczas nauki uczniowie mają dostęp do bibliotek z ogromną bazą zarówno zbiorów papierowych, jak i elektronicznych, nowoczesnych maszyn na studiach inżynieryjnych czy w pełni wyposażonych laboratoriów na studiach okołomedycznych.

8. Szersza perspektywa patrzenia na świat

Podczas studiów spotkasz ludzi z całego świata, będziesz mieć okazję do poznania ich kultur, a także dzielenia się doświadczeniem. Dzięki temu Twoja wizja świata będzie bardzo szeroka i otwarta. Nauczysz się też lepiej podchodzić do rozwiązywania problemów i patrzenia na nie z różnych stron.

9. Skok na głęboką wodę

Przeprowadzka za granicę to ogromne wyzwanie dla osoby zaraz po ukończeniu liceum. To doświadczenie nauczy Cię samodzielności, zmusi do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Udowodnisz sobie, że nic, co stanie na Twojej drodze, nie będzie Ci straszne. Nie zastanawiaj się i już dzisiaj zacznij aplikację na studia za granicą.

 

Komentarze

Imię:

Treść:

2 plus 3 =

Szukam pracy

Mateusz Staniszewski szuka pracy.
"Od 2015 do 2023 roku animator/wychowawca grup na c..."
Benek szuka pracy.
"Czynny nauczyciel szkoły podstawowej. Pracowałem..."
Monika Aleksandra Dąbrowska szuka pracy.
"Posiadam kilkuletnie doświadczenie w sprawowaniu ..."

Nasi partnerzy:

Strona główna | Współpraca

Copyright © doneta.pl